Рилски спортист спря серията на Черно море в НБЛ

Рилецо надви "моряците" с 97:75

Рилски спортист се наложи над Черно море Тича със 97:75 (30:17, 32:27, 18:15, 17:16) в зала „Христо Борисов“ в мач от 20-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига. По този начин Рилецо постигна девета поредна победа, спирайки добрата серия на „моряците“.

След този успех Рилски спортист се изкачи до 2-ро място с актив от 35 точки (15 победи и 5 загуби), докато Черно море Тича остава на 6-то място с 29 пункта (9-11).

Двубоят започна кош за кош, но Рилски спортист осъществи серия от 9 безответни точки, с която успя да тръпне в средата на периода, като в края вече водеше с 13 точки – 30:17. Рилецо успя да вдигне преднината си до 22 точки в средата на втория период, за да поведе с 49:27, а на полувремето имаше предимство от 62:44.

Черно море не успя да се противопости на самоковци и в третата част, а преди финалните 10 минути домакините имаха пасив от 21 точки, изоставайки с 59:80. Рилски спортист не даде шанс на „моряците“ да се върнат в мача, като взеха последната част със 17:16, за да се поздравят с крайния успех с 97:75.

Джон Флорвиъс бе най-полезен за победителите, като се отчете с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби. Най-резултатен за Рилецо бе Александър Янев със своите 17 точки, докато Алън Арнет добави 16 пункта при 77% успеваемост при стрелбата си.

Къртис Джоунс вкара 22 точки за Черно море, Тач Ънру успя да вкара 17, докато Аверил Ъгба добави 15 пункта при поражението на своя тим.