3. Рилски спортист взе победа над амбицирания Черноморец

Рилски спортист взе победа над амбицирания Черноморец

Рилски спортист нанесе пета поредна загуба на Черноморец. В мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига Рилецо изравни баланса си след 96:85

Рилски спортист нанесе пета поредна загуба на Черноморец. В мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига Рилецо изравни баланса си след 96:85.

По 23 точки за домакините реализираха Богдан Боев и Александър Груев, който се отчете и с осем борби. Травис Питърсън също бе на висота със своите 20 точки и 13 борби, а със 17 завърши Дейвид Бърджи.

За Черноморец 28 точки записа Мартин Дурчев, а с 20 и 11 асистенции завърши Дуейн Мортън.

Рилски спортист контролираше двубоя в целия му ход, но въпреки, на моменти убедителната преднина, Черноморец не спираше да преследва съперника си. В последната минута на третата част тройка на Богдан Антонов покачи резултата до 76:58, като това бе и най-голямата разлика в резултата за домакините.

В последната част Мартин Дурчев и Дуейн Мортън намалиха до 84:77, но силите на гостите не стигнаха за пълен обрат, след като в последните пет минути домакините не допуснаха грешки.

Рилски спортист е четвърти във временното класиране с актив от 9 точки. Черноморец е последен със 7.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича