3. Родни Стъки вкара 34 точки за победата на Детройт над Лос Анджелис Лейкърс

Родни Стъки вкара 34 точки за победата на Детройт над Лос Анджелис Лейкърс

"Пистънс" победиха с 88:85 след продължения

Родни Стъки вкара 34 точки при победата на Детройт с 88:85 точки след продължение над Лос Анджелис Лейкърс в мач от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. С кош на Коби Брайънт "езерняците" стигнаха до равенството в редовното време, но той пропусна тройка в последните секунди на продължението. Андрю Байнъм бе най-полезен за Лейкърс с 30 точки и 14 борби, а Брайънт завърши с 22 точки.

В Далас Дирк Новицки реализира 28 точки за успеха на домакините с 95:85 точки над Ню Йорк Никс. Отборът на Далас водеше с 11 точки преди последната част - 77:66, но в нея не успя да отбележи кош почти седем минути и гостите стигнаха до обрат 78:77. До края Новицки вкара 9 точки, а домакините направиха серия от 14:0. Амар Студемайър се отличи с 26 точки за Никс, а Джереми Лин записа 14 точки и 7 асистенции. Кевин Гарнет спечели 13 борби, а Пол Пиърс вкара 7 от своите 30 точки в добавеното време при победата на Бостън над Филаделфия с 97:92 точки след продължение. За Бостън това бе пета поредна победа, а за Филаделфия - четвърто поредно поражение. Рей Алън вара 21 точки, включително тройка 36 секунди преди края на четвъртата част, с която изведе Бостън напред в резултата. Раджон Рондо пропусна да отбележи в следващата атака, а Горан Драгич изравни за Хюстън. Луис Скола се отличи с 18 точки и 14 борби, а Самуел Далембърт добави 11 точки и 17 борби за "ракетите".

В Маями Леброн Джеймс вкара 21 точки за успеха на "горещите" със 108:78 точки над Ню Джърси. Контузия в глезена по време на мача получи Дуейн Уейн. За Маями това е 10-та поредна домакинска победа. Джеймс записа още 9 борби и 6 асистенции. За тима на Ню Джърси, който губи от Маями за девети пореден път, Дерон Уилямс се отличи с 16 точки. Кори Магет постави личен рекорд за сезона от 29 точки при успеха на Шарлът със 100:84 точки над Орландо.

Домакините изоставаха с 20 точки разлика през първото полувреме, но успяха да стигнат до победата. Дуайт Хауърд бе най-полезен за Орландо с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 17 борби. Атланта победи Индиана със 101:96 точки след 27 точки и 9 борби на Джош Смит. За гостите Дейвид Уест записа рекорд за сезона от 24 точки.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години