3. Руснаците разнищиха баскетболистите ни с 89:62

Руснаците разнищиха баскетболистите ни с 89:62

Настоящият европейски шампион по баскетбол Русия спечели втората контролна среща срещу родините национали в зала „Универсиада” с изразителен резултат от 89:62. Руснаците, изглежда неочаквали вчерашната изненада под формата на победа с 1 точка разлика за „трикольорите”, върнаха всичко по старо му и не допуснаха изненада във втората проверка.

Най-резултатен за националния ни отбор бе Тодор Стойков с 18 точки, но дори и той не успя да спомогне за по-добър резултат срещу Русия. След вчерашния двубой, в който националите вкараха забележителните 14 тройки руснаците показаха, че нямат намерението да станат жертва на нова изненада. Гостите започнаха мача с голяма увереност и със завидна лекота изградиха преднина от 10 точки малко след средата на първата четвъртина. Разликата нарасна до 16 точки, преди края на първата част, когато България смекчи последствията до 23:11. До края на втората четвъртина еврошампионите водеха 42:33, след явно забавяне в игровото си темпо и тройка със сирената на Тодор Стойков.

В третата четвъртина последва съживяване в нашите редици и пасивът почти бе елиминиран, когато националите се доближиха до именития си съперник при 43:47. Това не продължи задълго и по-големия опит си каза думата. След последната пауза Русия отново поведе с гръмка преднина от 19 точки. Тя не спря да се увеличава, докато не прозвуча последната сирена, която фиксира резултата на 89:62 в полза на актуалните първенци на Стария континент.

България - Русия - 62:89 (11:23, 22:19, 12:17, 17:30)

Състави:

България: Деян Иванов 3, Калоян Иванов 3, Филип Виденов 15, Тодор Стойков 18, Ърл Роуланд 14 (Чавдар Костов 3, Бойко Младенов 2, Стефан Георгиев 0, Тенчо Банев 2, Божидар Аврамов 0, Димитър Ангелов 2, Златин Георгиев 0)

Русия: Виктор Хряпа 8, Сергей Биков 18, Сергей Моня 14, Кели Маккарти 8, Тимофей Мозгов 22 (Антон Понрашов 0, Андрей Воронцевич 2, Дмитрий Соколов 8, Алексей Швед 6, Виталий Фридзон 0, Никита Курбанов 3)

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича