Сакраменто на Везенков с втора загуба от Хюстън Рокетс в НБА

Българинът с 2 точки и асистенция

Отборът на Александър Везенков Сакраменто Кингс загуби за втори пореден път от Хюстън Рокетс - този път с 97:122, в мач от редовния сезон на НБА. Българският баскетболист остана на терена 11:37 минути, в които отбеляза 2 точки, направи една асистенция.

Джейлен Грийн от Хюстън бе най-резултатен в мача с 23 точки, а Алперен Сенгун се отчете с дабъл-дабъл за успеха на "Ракетите" - 17 точки и 12 асистенции. Тимът на Сакраменто беше без гарда си Де'Арон Фокс, който е с контузия на глезена. Центърът на Сакраменто Домантас Сабонис завърши с 8 точки, 8 спечелени борби и 5 асистненции.

Тимът на Хюстън имаше аванс през целия мач, като отвори двуцифрена преднина още след първата четвърт, а на полувремето водеше с 67:42.

Кевин Хюртър реализира 13 точки за "Кралете", докато Кийгън Мъри добави 12.

Тимът на Сакраменто Кингс е на 13-о място в Западната конференция с 2 победи и 4 загуби от 6 мача до момента.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството