3. Сакраменто постигна инфарктна победа над Чикаго

Сакраменто постигна инфарктна победа над Чикаго

В НБА всичко и възможно и дори преднина от 35 точки в началото на второто полувреме не е сигурно, че ще ти гарантира победата. Ако искате питайте за това баскетболистите на Чикаго.

Биковете водеха със 79:44 3 минути след началото на второто полувреме, но въпреки това загубиха от Сакраменто с 98:102 помагайки на гостуващия състав да направи един от най-големите обрати в историята.

Статистиката показва, че това е най-големият обрат от 13 години насам. През 1996 година Юта губеше с 36 точки – 34:70 във втората четвърт, но спечели срещу Денвър със 107:103.

„Какво мога да кажа? Мисля, че това което се случи е просто нечувано” щастлив бе треньорът на победителите Пол Уестфол. „Просто се борихме до край. Беше невероятно!” добави Тарийк Еванс, който завърши с 23 точки.

Щурмът на Сакраменто започна още в третата четвърт, която те завършиха със серия от 19:5, но въпреки това преди последния период Чикаго водеше спокойно с 88:69. После обаче, Айме Удока вкара 15 от първите 22 точки на Сакраменто и 2 минути и половина преди края калифорнийци се приближиха до 91:95.

След това Еванс взе нещата в ръцете си, вкарвайки 9 поредни точки срещу само 3 за Чикаго. Дерик Роуз пропусна при следващата атака и Бено Удрих гарантира победата с два точни фаула за 102:98, а гостите спечелиха последната четвърт с 33:10.

„Този мач бе абсолютна лудост. Играл съм в много двубои и никога не съм виждал подобно нещо. Не зная дали ние спечелихме или Чикаго загуби” чудеше се Андрес Носиони, който преди време носеше екипа на Биковете.

С победата Сакраменто продължава с доброто си представяне и след като през миналия сезон бе отбора с най-лош баланс, в момента има 13 победи и 14 загуби. Чикаго пък е 10-16 и поднесе силно

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича