3. Сърбия извхърли световния шампион Испания след 92:89 (видео)

Сърбия извхърли световния шампион Испания след 92:89 (видео)

Плавите взеха реванша си за загубения финал на Евробаскет 2009

Сръбският национален баскетболен отбор постигна безценен успех срещу световния и европейски първенец Испания в четвъртфинален мач от планетарното първенство в Турция.

Пред повече от 15 хиляди души в Истанбул сърбите надделяха над миналогодишния си съперник във финала на Евробаскет с 92:89 (27:23, 22:18, 18:23, 25:25).

Най-полезният играч за миналия сезон в Евролигата Милош Теодосич донесе победата за Сърбия с тройка 3.1 секунди преди сирената.

Испания изоставаше след първото полувреме на мача, но в последната четвърт играчите на Серхио Скариоло успяха да заличат дефицит от осем точки в последните четири минути на мача. Марк Гасол завърза резултата на 89:89 25 секунди преди финалния сигнал.

Сърбия поднови играта след кратък таймаут и със спокойно темпо поведе атаката си в очакване на последните секунди. Тогава Теодосич получи топката и доста преди дъгата стреля точно за последните три точки в срещата. За испанците останаха броени секунди за ответна атака, но всичко за вече бившите шампиони свърши, когато Хорхе Гарбахоса изгуби топката.

На полуфиналите Сърбия ще се изправи срещу победителя от втория за деня мач между домакина Турция и Словения.

Тежкото крило на Сърбия Новица Величкович завърши срещата с най-голям брой точки за победителите – 17. Пойнтгардът на Испания Хуан Карлос Наваро реализира 27 за тима си.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки