3. Седми успех за Филип Виденов в Адриатическата лига

Седми успех за Филип Виденов в Адриатическата лига

Филип Виденов игра 24 минути и половина при победата на Цървена Звезда над ФМП Железник в 15-тия си мач от Адриатическата баскетболна лига за този сезон.

Българският национал вкара 8 точки без да сбърка в стрелбите си за от близко и средно разстояние, а освен това добави 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за успеха с 87:73. Това бе едва седма победа за Цървена Звезда, което ги нарежда на осмото място в лигата. Срещата се игра пред 5500 зрители в зала "Пионир" в сръбската столица.

Следващата седмица Филип Виденов гостува на КК Загреб в едноименния хърватски град. Преди това обаче Цървена звезда ще бъде домакин на Бенетон Тревизо в последния кръг от груповата фаза на турнира Еврокъп. Отборът на Филип е сигурен за своето участие напред, но победа над Бенетон ще им осигури и първото място в групата.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича