3. Селтикс и Лейкърс с трудни домакински победи

Селтикс и Лейкърс с трудни домакински победи

Бостън надигра Пейсърс със 103:94, Лейкърс се мъчи с Оклахома за 111:108

Кобе Брайънт отново бе на висота за своя Лос Анджелис Лейкърс. За шести път през настоящия редовен сезон Брайън отбеляза 40 точки. Гардът изигра основна роля за петата поредна победа на „езерняците”. Тя дойде срещу Оклахома Сити Тъндър в „Стейпълс Сентър”.

В ранните часове на сряда Лейкърс изпитваха сериозни трудности в първата част на двубоя срещу Оклахома, след която изоставаха с 12 точки. Въпреки това Брайънт и Гасол поведоха съотборниците си към умел обрат, довел до 16-ата им победа в последните 17 срещи.

Пау Гасол наниза 15 точки и осъществи 11 борби за Лейкърс, който опря до две решаващи стрелби на Брайън и Дерек Фишър в последните секунди на мача. „Езерняците” водеха с 11 точки в последната четвъртина, но с точки на Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън Оклахома се добра на точка от равенството 25 секунди преди края на редовното време.

Загубата срещу Лейкърс е 12-а поред. Оклахома не е печелил срещу Лос Анджелис откакто тимът носеше името Сиатъл Суперсоникс.
В друг двубой от редовния сезон Селтикс победи Индиана Пейсърс със 103:94 в отсъствието на Кевин Гарнет. Празнината, която бе оставил Гарнет оказа сериозно влияние върху отбраната на „детелините”.

Селтикс изоставаше с 15 точки разлика на полувремето. Заслуга за победата съвсем спокойно може да бъде отдадена на Кендрик Пъркинс и силна последна четвърт на Пол Пиърс.

Алън реализира 23 точки, Рашид Уолъс добави 9 точки и 13 борби за домакините. Пиърс реализира 21, докато Кендрик допринесе с 19. За Индиана най-резултатен с 24 точки и 18 борби бе Трой Мърфи.

С 22 победи и пет загуби Бостън е първи в Източната конференция. Лейкърс следва примера им на Запад с 23-4. Индиана е в дъното на Изтока, докато Оклахома все още има шанс в борбата за плейофите с 13-14.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича