3. Селтикс се мъчи срещу „вълците” в Минесота - 92:90

Селтикс се мъчи срещу „вълците” в Минесота - 92:90

Опитът носи късмет на Бостън за минималната победа с 92:90 срещу Тимбъруулвс

Тимът на Бостън Селтикс бе на крачка да допусне първа загуба от началото на сезона. Момчетата на Док Ривърс показаха колеблива игра в защита. Позастаряващата отбрана на „детелините” игра схваната почти през целия мач, но неистов напън в последните 4 минути спря офанзивата на Минесота Тимбъруулвс и донесе шеста поредна победа за Бостън.

Селтикс победи с 92:90, като решаващи за мача се оказаха последните 4 минути на финалната четвъртина. В този период отбраната на гостите бе непромокаема и допусна Минесота да отбележи едва един кош.

За домакините страхотен мач направи украинецът Алекси Печеров. Новото попълнение се възползва от летаргичната защита на Бостън и вкара девет от 14-те си стрелби, повечето от над пет метра разстояние. Центърът, който играеше едва трети мач за Минесота се пребори за осем топки под коша и с лекота отказваше пазещия го бивш играч на „вълците” Кевин Гарнет.

Гарнет отбеляза 12 точки и записа 11 борби, най-резултатен за гостите бе Раджон Рондо с 18 точки, 4 борби и 6 асистенции. След него остана Рей Алън с 14 точки.

За домакините Печеров записа 24 точки и осем борби. Ал Джеферсън също може да се похвали с добра резултатност той помогна на тима си с 18 точки.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича