3. Шампионът Лукойл записа 18-та победа в НБЛ

Шампионът Лукойл записа 18-та победа в НБЛ

Ямбол и Спартак (Плевен) също се поздравиха с успехи

Шампионът Лукойл Академик записа 18-а победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже, след като победи като гост Черноморец с 80:62 точки.

В срещата интрига нямаше, след като "студентите" стартираха със серия от 11:0, спечелиха първата част с 21:5 и до края на мача водеха убедително в резултата. Капитанът на шампионите Тодор Стойков, който празнува рожден ден, получи почивка.

Най-резултатни за победителите бяха Андре Оуенс с 23 точки, Бруно Шундов с 14 точки, Ламонт Мак с 13 точки, а Божидар Аврамов и Дамян Стояновски завършиха с по 10 точки. За домакините с 21 точки и 10 борби се отличи Кирил Павловски.

Балкан (Ботевград) загуби като домакин от Ямбол с 55:71 точки. За тима на Иван Чолаков Джон Офоегбу реализира 18 точки, Юлиан Радинов се отличи с 16 точки, а Станислав Говедаров с 10 точки. За Балкан Станимир Маринов бе най-полезен със 17 точки и 9 борби.

В Плевен Спартак победи Евроинс Черно море с 99:90 (20:26, 24:18, 23:21, 32:25) точки в най-оспорвания мач. Варненци спечелиха първата част, но на почивката имаше равенство - 44:44.

Третата четвърт бе изключително равностойна, а в последните 10 минути домакините постоянно водеха в резултата. За Спартак силен мач изигра Илия Станков, който завърши с 34 точки. 15 точки записа Александър Дяковски, а 14 точки вкара Веселин Георгиев. За Черно море Васил Кьосев реализира 20 точки, а по 17 точки добавиха Симеон Илиев и Николай Колев.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки