3. Шампионите завършиха годината с победа в НБЛ

Шампионите завършиха годината с победа в НБЛ

Шампионът Лукойл Академик записа 11-ата си поредна победа вНационалната баскетболна лига и завърши годината непобеден. „Студентите” се наложиха над Евроинс Черно море у дома и не изпитаха сериозни затруднения срещу младия съперник. Шампионите бяха напред в резултата през цялата среща и логично се поздравиха с победата при 88-65. Това е 11-и успех за тима, който все още няма загуба. Варненци пък имат 4 победи и 7 поражения в актива си.

Шампионът Лукойл Академик записа 11-ата си поредна победа вНационалната баскетболна лига и завърши годината непобеден. „Студентите” се наложиха над Евроинс Черно море у дома и не изпитаха сериозни затруднения срещу младия съперник. Шампионите бяха напред в резултата през цялата среща и логично се поздравиха с победата при 88-65. Това е 11-и успех за тима, който все още няма загуба. Варненци пък имат 4 победи и 7 поражения в актива си.

Домакините започнаха срещата по доста убедителен начин – в първите им атаки Брандън Хийт наниза две последователни тройки, след което Тенчо Банев отбеляза 2 точки и така резултатът беше 8-0. Варненци обаче отвърнаха с кош на Николай Колев и тройка на Пламен Алексиев, които намалиха разликата на 3 точки. Тогава обаче шампионите реализираха серия от 13-2 точки в своя полза, като разликата в тяхна полза стана цели 14 при 21-7. Страхотна игра на Аленсандър Янев в края на първата част намали дефицита на тима му, като след 10 минути резултатът беше 25-16.

В началото на следващата част разликата се запази, като в първите атаки за нея „моряците” успяваха да отговарят адекватно на силния съперник. Тройка на Божидар Аврамов обаче направи преднината на Лукойл Академик 14 точки в средата на частта, като таблото показваше 38-24. Последваха близо 2 минути точкова „суша” на терена, а след това домакините „избухнаха” със серия от 10-0 и така направиха преднината си повече от 20 точки. На почивката резултатът беше 50-29 в тяхна полза. Брандън Хийт имаше 14 точки (4 тройки) за шампионите до момента, а Брандън Баумън беше вкарал 10. За варненци пък Александър Янев имаше 7 точки, а Николай Колев – 6.

Началото на второто полувреме беше доста слабо и за двата отбора. Тяхната резултатност беше много ниска, аПламен Алексиев вкара 4 поредни точки, за да намали дефицита на тима си на 17. Евроинс Черно морепродължи добрата серия в средата на частта и стопи още от дефицита си за 38-51 5 минути преди края на десетката. 8 безответни точки на Лукойл Академик обаче бързо върна статуквото на терена, а резултатът стана 59-43. Разликата отново стана по-голяма от 20 точки за 67-45 след 30 минути игра.

Домакините започнаха заключителната десетка изключително силно и продължиха да увеличават аванса си. Нови 8 последователни точки в техния актив направиха разликата цели 30 точки – 75-45 при 7 минути до края на срещата. Гостите отново успяха да намалят част от изоставането си, а в следващите минути темпото на игра спадна доста. Отборите играеха кош за кош, а в последните минути те просто трябваше да регистрират крайния резултат от мача. В атаките до края не се случи нищо интересно, а срещата приключи при окончателното 88-65.

Най-резултатен за победителите беше Брандън Хийт, който наниза 20 точки. С по 15 се включиха Брандън Баумън и Тенчо Банев (5 борби).

За Евроинс Черно море по 17 точки реализираха Васил Кьосев (5 асистенции, 4 борби) и Александър Янев (6 борби). С дабъл дабъл от 13 точки и 11 борби пък се включи Николай Колев.

Следващият мач на Лукойл Академик в НБЛ е през новата 2011-а година. На 4-ти януари (вторник) шампионите посрещат Ямбол у дома. Варненци пък продължават серията си от гостувания и на 29-и декември (сряда) ще играят срещу Черноморец в Бургас.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)