3. Шампионките Лукойл с шеста победа за сезона

Шампионките Лукойл с шеста победа за сезона

Шампионките от Лукойл Нефтохимик постигнаха шестата си поредна победа срещу Берое 07 от началото на сезона, след като в своята зала ″Бойчо Брънзов″ надиграха съперничките си от Стара Загора с 85-62 в пореден мач от Националната баскетболна лига при жените. Преди днешния сблъсък бургазлийки биха Берое 07 два пъти в шампионата, два пъти в контролни срещи и веднъж в двубоя за бронзовите медали от турнира за Купата на България.

Гостенките от града на липите започнаха твърде смутено и в първите няколко атаки нищо в играта им не се получаваше. Много по-уверени в действията си бяха момичетата на Петко Маринов, които след 3 успешни нападения поведоха с 6-0. ″Зелено-белите″ излязоха от ранната летаргия и с 5 точки на Латаша Байърс и 2 на Нели Пашева обърнаха събития в своя полза за 7-6. Вера Перостийска отговори с 4 поредни точки за Лукойл и бургазлийки отново бяха напред в резултата с 10-7. Водачеството се смени още няколко пъти и в крайна сметка сирената за край на първата част дойде при 20-19 за домакините. Силно бе началото на втората четвърт за баскетболистките на Берое 07, които дръпнаха с 23-20, а след това и с 26-24. След 14-ата минута обаче възпитаничките на Петко Маринов взеха нещата в свои ръце и с със здрава защита и много агресия в атака направиха впечатляваща серия от 16-0, след която преднината им набъбна до 40-26. В тези минути над всички за отбора от крайморския град беше шведката Фрида Айли, която правеше каквоти си иска под противниковия кош. Капитанката на заралийки Ралица Нанева вкара 2 фаула, за да спре устрема на бургазлийки и да поуспокои играта на тима си. До почивката Лукойл отбелязаха още 3 точки срещу 4 за Берое 07 и на полувремето на таблото светеше 43-32. С по 12 точки за солидния аванс на своите допринесоха Анджела Тисдейл и Вера Перостийска.

След подновяването на играта старозагорки завършиха успешно 2 свои нападения, но същото сториха и техните опонентки. Миналогодишните шампионки поддържаха аванса си, натрупан в първото полувреме. Тройка на Ралица Нанева намали изоставането на гостенките на 8 точки при 50-42. Силвия Пеева и Мария Цанкова също не сгрешиха при опитите си за далечна стрелба и с две поредни тройки на практика убиха и малкото останала интрига. Разликата в един момент стигна и 17 точки, но все пак беройки намалиха до 50-63 след 30 игрови минути.

В последната четвърт бургазлийки показаха повече хъс и и концентрация и не оставиха никакъв шанс на противничките си дори да си помислят за обрат. Частта беше безапелационно спечелена от тях с 22-12, а така се оформи и крайното 85-62.

Фрида Айли беше най-резултатната състезалка в мача с 21 точки. Вера Перостийска добави 18 и 5 борби за успеха на Лукойл, а Ани Соколан и Анджела Тисдейл вкараха по 12.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича