3. Шарлът Бобкест изненада неприятно Кливлънд при завръщането на Шакил О'Нийл

Шарлът Бобкест изненада неприятно Кливлънд при завръщането на Шакил О'Нийл

Шакил О’Нийл се завърна на игрището, след като пропусне последните 6 мача на Кливланд поради контузия, но и той не успя да спаси Кавалерите, които паднаха с 87:94 като гости срещу Шарлът.

Центърът отбеляза 11 точки и взе 8 борби, но като цяло не бе особено ефективен. Интересно е, че с него в състава Кевълиърс са с баланс 6-4, а без него имат 5 победи и само 1 поражение.

„Когато той бе извън терена нещата се получаваха, тъй като сме свикнали да играем без него. Според мен още не сме напълно сработени” коментира ЛеБрон Джеймс, който вкара 25 точки.

Звездата на вечерта обаче, се казваше Джералд Уолъс, който завърши с 31 точки и 14 борби за домакините. Получавайки наставления от великия Майкъл Джордън, той на няколко пъти надигра Крал Джеймс един на един и помогна за третия пореден триумф на отбора си.

Домакините дръпнаха с 24 точки в третата четвърт и в крайна сметка устояха на щурма на съперника, който свали пасива си до 7 точки. Шарлът не отбеляза нито един кош от игра в последните 9 минути на мача, но въпреки това загуби последния период едва с 12:16.

Като цяло Кливланд продължава с колебливото си представяне и е с баланс 11-5 до този момент. Въпреки добрата си победа, която бе трета поред за тима, Бобкетс е с 6-9.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича