3. Шарлът зарадва Майкъл Джордан с бой над шампиона Лейкърс

Шарлът зарадва Майкъл Джордан с бой над шампиона Лейкърс

Бобкетс пречупиха серия от две поредни загуби с убедителен успех над шампионския състав на Лос Анджелис Лейкърс – 98:83

В тима на Шарлът Бобкетс все още силно се съмняват, че ще успеят да грабнат последното осмо плейофно място в Източната конференция, но непретенциозният състав отпразнува най-добрата си вечер за вече отминаващия сезон.

Бобкетс пречупиха серия от две поредни загуби с убедителен успех над шампионския състав на Лос Анджелис Лейкърс – 98:83 на своята „Тайм Уорнър Арина”. Победата е първа за Шарлът, откакто легендата на спорта Майкъл Джордан даде съгласието си да закупи тима.

Въпреки непостоянната си форма Шарлът се радва на изключителна успеваемост срещу най-добрите състави на Западната конференция, след като взе победи в три от четирите си двубои срещу Кливланд Кавалиърс.

Шарлът поведе във втората част и до полувремето активът бе шест точки. Лейкърс успя да вземе единствено първата част с 26:23, като след това се провали тотално в следващите три (17:26, 20:26, 20:23).

Коби Брайънт отново бе най-добър за шампионите с 26 точки и пет борби. Пау Гасол добави 11, а Андрю Бинъм се отчете с 14. Джералд Уолъс и Стивън Джаксън бяха най-добри за Шарлът със съответно 17 и 21 точки.

С победата Шарлът остава един от едва двата състава, който има положителен баланс в мачовете си срещу Лейкърс в историята на НБА. Бобкетс триумфираха в седем от последните девет мача и са 7-5 срещу „езерняците”. Бостън Селтикс води в краткото класиране със своите 152 победи и 120 загуби срещу тима от Лос Анджелис.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича