3. Силна последна част за втори успех на Черно море

Силна последна част за втори успех на Черно море

Ерик Уеб бе неудържим

Отборът на Евроинс Черно море записа своя втори успех в Балканската лига. Това стана факт, след като днес варненци победиха македонския Работнички във Варна. Силни серия от 19-0 в последната част подпечата победата с 86-76. която зарадва и представителите на новия спонсор на тима от Глобул.

Домакините започнаха силно двубоя и взеха преднина от 9-2 в началото с три поредни тройки на Ерик Уеб. Силните минути за варненци през тази първа част не свършиха и те дори поведоха с 21-6 след четвъртата тройка на американеца. Последва серия от 11-2 за гостите, но в последните секунди Павелс Веселовс отбеляза три наказателни удара за резултат 26-17.

По средата на втората част преднината за Черно море все още бе добра, 34-23. След това тя дори бе увеличена до 12, а 01.13 преди края на първото полувреме резултата бе 41-31. Гостите обаче играха по-добре в края и завършиха частта със серия от 7-2, за 43-38. През тези първи 20 минути Уеб имаше 19 точки.

Второто полувреме започна с кош за домакините, но 9 поредни точки за Работнички изведоха тима за първи път напред в мача, 45-47. Варненци изравниха бързо и дори поведоха с 5 точки, но резултата бе изравнен по-късно, а македонците също успяха да дръпнат с 5 точки. До края на третата част гостите водеха, а в 30-та минута резултата бе 60-63.

Четвъртата част бе за Ерик Уеб. След като през третата той не отбеляза нито един кош, само в първите пет минути на последната записа един кош от средно разстояние и три тройки, а Черно море поведе със 79-68. Преди серията на Уеб, важна тройка отбеляза Тихомир Желев, който изравни резултата при 65-65 и вдъхна увереност на своя отбор. В тези минути гостите изпуснаха някои стрелби, като определено си личеше умора в тима, тъй като играеха главно 6 човека. Оттук до края на мача двата отбора изиграха спокойно последните минути, след като на практика се видя, че македонците няма да имат сили за обрат. След средата на тази част първо домакините отбелязаха 7 поредни точки, а в последната минута и половина гостите 8 поредни и така бе фиксиран крайния резултат, 86-76.

Американецът Ерик Уеб изигра страхотен мач и бе с ключов принос за успеха на своя отбор. Въпреки слабата си трета част, в която бе опазен и не отбеляза нито точка, в края на мача той завърши с 31 точки, 6 асистенции и 5 борби. Той отбеляза 8 тройки от 12 опита и въпреки петте си грешки, другите му изяви компенсираха това. Много добре се включи и Александър Янев с 15 точки, 6 борби и 3 асистенции. Павелс Веселовс изигра един от добрите си мачове с 11 точки и 8 борби.

За гостите Георги Чековски игра силно в първите три части и завърши с 22 точки и 9 борби. Александър Димитровски добави 17 точки, включително 5 тройки, а Дарко Соколов 14 точки, 7 асистенции и 5 борби.

До края на годината на отборът на Черно море предстои да изиграе още един мач в регионалната надпревара. Отборът ще пътува до Черна гора, за да играе с Ловчен на 15 декември. Тази събота пък варненци ще гостуват в Ботевград на Балкан в мач от НБЛ.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича