3. „Слънцата” намалиха резултата във финалната серия на Запад

„Слънцата” намалиха резултата във финалната серия на Запад

Финикс удари шампиона Лейкърс със 118:109 в мач номер 3

Отборът на Финикс Сънс постигна първа победа във финалната серия на Западната конференция на НБА, след като се наложиха над шампиона ЛА Лейкърс със 118:109 като домакин. Серията се играе до 4 победи за единия отбор, а резултатът в момента е 2:1 успеха в полза на „езерняците”.

Иначе срещата започна равностойно като в първите минути двата тима се движеха кош за кош. Впоследствие обаче, гостите показаха по-здрави нерви в някои ситуации и така успяха да спечелят първата четвърт с 32:19. През втората част ситуацията на полето обаче се промени коренно и Финикс вдигнаха значително оборотите в търсене на промяна на статуквото. В лидери, в този труден момент, за „слънцата” се превърнаха Стив Неш и Амар’е Студемайер, които съумяха да измъкнат частта с 25:15 и така Сънс водеха с 54:47.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на шампионите, като Кобе Брайън и компания се стремяха да направят всичко възможност, за да стигнат до успеха и в тази среща. Лейкърс натисна здраво своя съперник и опитваше да му оказва преса по целия терен. Тактиката на „езерняците” даде резултат и те спечелиха третата четвърт с 37:32 и така намалиха дефицита си на едва две точки. През финалната четвърта част обаче, Студемайер и компания отново изригнаха и не дадоха шансове на своя опонент за обрат. „Слънцата” спечелиха четвъртината с 32:25 и така стигнаха до крайния успех със 118:109.

Така Финикс намали резултата във финалната серия на 2:1 победи в полза на Лейкърс, а следващият двубой е рано сутринта в сряда.

Най-резултатен за победителите стана Студемайер, който вкара цели 42 точки, към които прибави 11 борби и 2 асистенции. За Лейкърс за пореден път най-добър бе Кобе Брайънт, отчитайки се с 36 точки, 9 борби и 5 асистенции.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича