3. След уникална драма във Франция: Лукойл Академик е аут от Еврокъп (видео)

След уникална драма във Франция: Лукойл Академик е аут от Еврокъп (видео)

"Студентите" загубиха драматично от АСВЕЛ Вильорбан с 68:69

Отборът на Лукойл Академик приключи участието си в турнира Еврокъп за този сезон, след като загуби като гост на АСВЕЛ в последния си мач от група "D" на турнира. Редовното време на срещата завърши при равенство 56:56, което значеше, че крайният победител от двубоя ще трябва да бъде излъчен след продължение. В него АСВЕЛ успя да се добере до успеха след много драма и кош в последните секунди. В крайна сметка френският тим спечели със 69:68.

В началните минути от сблъсъка Асвел стартира силно, но постепенно българският шампион се активизира и успя да излезе напред в резултата. В края на първите 10 минути авансът на Лукойл се увеличи на девет точки и първата част приключи при 21:12 в полза на „студентите”.

В началото на втората четвърт АСВЕЛ бе много мобилизиран и дори скъси дистанцията до пет точки. До края на първото полувреме Лукойл не се представяше по най-убедителния начин, но все пак водеше на почивката с 39:32.

В първите минути от второто полувреме френският тим се представи много силно и след колеблива игра на Лукойл успя да обърне резултата в своя полза. „Студентите” продължаваха да действат неуверено на моменти, но въпреки това, преднината на АСВЕЛ след края на третата част бе само от три точки – 47:44.

Българският шампион изигра силна последна четвърт, като около средата ѝ резултатът бе равен. Последваха равностойни минути, а в последните секунди, при резултат 56:56, Лукойл имаше възможност да отбележи и по този начин да спечели мача, но възпитаниците на Йовица Арсич не се възползваха от шанса си и след като сирената за край на частта прозвуча, мачът влезе в продължение.

В неговото начало АСВЕЛ стартира по-добре и бързо дръпна до 60:56. Лукойл намали (58:60), но в последвалите минути авансът на френският тим набъбна до шест точки – 64:58. Тогава дойде моментът на Шундов, който с две поредни тройки изравни – 64:64. АСВЕЛ отново поведе – 67:64, а след това Лукойл вкара за 66:67. В последвалата атака французите направиха пропуск от тройката и „студентите” се възползваха от него по най-добрия начин, вкарвайки за 68:67. АСВЕЛ се втурна в атака и броени секунди преди края отбеляза за 69:68. Лукойл нямаше време за атака и не успя да достигне до кош, като по този начин записа поражение, което го изхвърли от Еврокъп.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки