3. Сливен победи Своге в мач от баскетболната "А" група

Сливен победи Своге в мач от баскетболната "А" група

С четирима нови в отбора БК Сливен победи тима на Спортист / Своге/ с 94:56 точки в първия си мач от първенството на „А“ група за сезон 2009 – 20010 г. Двубоят бе и своеобразно завръщане на възпитаниците на Събин Маринов пред родна публика, след като една година играха срещите си в Ямбол.

В обновената зала “Васил Левски” състава на Сливен показа една добра игра с колебливо начало, което си пролича само през първата четвърт.  На  полувремето разликата в резултата вече бе 16 точки в полза за домакините. Наставникът Събин Маринов обяви, че новите баскетболисти Борислав Генков, Максим Генов, Михаил Капитанов и Иван Хорозов са направили силен дебют за нови си тим и увери, че селекция ще става все по –добра.

В отбора мястото си оправдаха и опитните Андреан Илчев, Милен Димитров, Христо Гатев, Васил Голов и младежките попълнения Пламен Тодоров, Константин Маринов, Димитър Мановски, Здравко Здравков и Тодор Калоянов.
За победата с най-голям актив се отличи Максим Генов отбелязал 14 точки. За гостите от Своге, Боян Тенев бе най-резултатен, който завърши двубоя с 18 точки, а Мартин Димов добави още 13, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича