3. Спартак Капитол загуби и третата си контрола в Сърбия

Спартак Капитол загуби и третата си контрола в Сърбия

Спартак Капитол загуби за втори пореден път от КК Морава Хан и общо за трети по време на контролите, които изигра в Сърбия.

Спартак Капитол загуби за втори пореден път от КК Морава Хан и общо за трети по време на контролите, които изигра в Сърбия. След 78:82 от Здравлье (Лесковац) и 76:86 от КК Морава Хан вчера по обяд българският тим отстъпи с 83:86 от домакините. Вероятно заради необичайния час (12 на обяд) и двата отбора имаха много брак в действията си. Гостите обаче компенсираха с много борба в подкошието и бавно, но уверено, увеличаваха аванса си, за да стигнат в началото на последната четвърт до 10 точки. В този момент треньорският състав на сръбския тим смени личната защита със зонова и този ход се оказа ключът към победата. Цялата последна част треньорският щаб на Спартак Капитол не можа да намери противодействие на тази отбрана и в крайна сметка се стигна до третото поражение, но пък бе с най-малка разлика.

Въпреки загубите ръководството на тима отчете трите проверки, като много полезни, защото отборът се е срещнал със състави, представители на една от най-силните баскетболни школи в света.

Не е изключено до подновяването на първенството (3 февруари) някой от двата сръбски отбора да върнат визитата в София, но за това ще се разбере в началото на следващата седмица.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже