Спартак Плевен надви Ямбол в отложен мач от НБЛ

Плевенчани с 13 точки разлика след доминантно представяне

Спартак (Плевен) победи гостуващия Ямбол с 80:67 (15:18, 25:19, 22:21, 18:9) в отложена среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините са на четвърто място в класирането с 12 победи и 5 загуби, а съставът на Тони Дечев заема осмата позиция със 7 успеха и 11 поражения.

За тима от Плевен в игра се завърнаха Ивко Ивков, Константин Тошков, Станимир Маринов, Браянт Томас и Талиб Занна, а за гостите в състава липсваха Иван Лилов и Александър Матушев.

Двубоят беше равностоен през първите три части, а играчите на Любомир Минчев стигнаха до успеха след много добри последни 10 минути. На почивката домакините водеха с 40:37, а преди финалната четвърт с 62:58. Плевенчани спечелиха с 18:9 в края, за да триумфира с 13 точки разлика - 80:67.

За успеха най-резултатни бяха Николай Стоянов и Талиб Занна с по 16 точки, като Зана спечели и 16 борби. Брайънт Томас завърши с 15 точки, а с 14 точки, 6 борби и 6 асистенции финишира Константин Тошков.

Питър Кис беше най-добър за Ямбол с 22 точки и 7 борби, Николай Михайлов направи "дабъл-дабъл" от 18 точки и 10 борби, с 12 точки и 5 асистенции завърши Кевин Хънт, а с 11 точки остана Павел Маринов.

В следващия кръг на 27 януари (събота) Спартак ще приеме Шумен, докато Ямбол ще домакинства на шампиона Балкан (Ботевград).

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството