3. Спартак (Плевен) с инфарктна победа над Стяуа в Балканската лига

Спартак (Плевен) с инфарктна победа над Стяуа в Балканската лига

Спартак (Плевен) записа втора победа в Балканската лига. В двубой от група Б на турнира плевенчани се наложиха над румънския Стяуа (Букурещ) със 103:96 след продължение.

Двубоят бе изключително драматичен. През по-голямата част от двубоя домакините имаха аванс. В самия край обаче гостите се разиграха и се стигна до допълнително време.

3,3 секунди преди края на двубоя Джоузеф Кедърлинг вкара два фаула и плевенчани поведоха с 3 точки. До края обаче Монти Мак проби и със стрелба от краче вкара ефектна тройка и прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути Спартак взе минимална преднина още от самото начало. 30 секунди преди края на двубоя Цветослав Острев вкара фантастична тройка и направи преднината на домакините 5 точки. До края тимът на Дарин Великов запази преднината си и се поздрави с победата.

С победата Спартак има вече два успеха и три поражения в турнира. Стяуа остава на дъното без победа в 5 двубоя.

Хрисимир Дмиитров се отличи с 33 точки, а Илия Станков добави 28.

Пълна статистика от мача можете да видите ТУК

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича