3. Спартак (Плевен) с първи успех в Балканската лига

Спартак (Плевен) с първи успех в Балканската лига

Тимът на Спартак (Плевен) записа първи успех в тазгодишното издание на Балкланската лига, след като в мач от II кръг на надпреварата победи черногорския Морнар със 77:60 (13:19, 27:13, 17:12, 20:16). Двубоят бе част от програмата на група Б на турнира. По този начин отборът на Дарин Великов е вече с един успех и една загуба, след като в първия мач за новия сезон отстъпи като домакин на сръбския ОКК Београд. Срещата за домакините пропусна капитана на тима Хрисимир Димитров.

Двубоят не започна добре за възпитаниците на Дарин Великов, който допуснаха ранно изоставане от 0:6 и до края на първата част не успяха да заличат пасива си. След силна серия от 16:2 точки обаче домакините обърнаха развоя на мача още до средата на втората четвърт, а на почивката се оттеглиха с аванс от 40:32.

След почивката момчетата на Великов доминираха и методично увеличаваха преднината си, която достигна до 22 точки при 73:51 в началото на последната четвърт след кош на Робърт Престън. В края отборът на Спартк доигра мача с резервиоте, като дебют за тима направиха Петър Христов и Никола Трайков.

Роб Престън беше най-полезен за домакините с 18 точки, Джо Кенърли добави 17 точки и 10 борби, Веселин Георгиев завърши с 11 точки за успеха. За гостите с 22 точки и 6 борби се отличи Милош Джуришич.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича