3. Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс с 61:75 (12:25, 19:11, 20:12, 18:19) в третия кръг от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL). Така Спартак натрупа три поражения от началото на надпреварата, а Нюкасъл записа втори успех от два изиграни мача.

Двубоят стартира лошо за плевенчани, които допуснаха серия от 0:11 и не успяха да отбележат кош в първите пет минути. Ахмад Ранд реализира за Спартак, намалявайки на 2:11, а впоследствие българският тим скъси дистанцията до 6 точки – 5:11. Нюкасъл преодоля лекото разколебаване с нови категорични изяви и след 10 минути игра водеше с 25:12.

Във втората четвърт Спартак Плевен показа, че е готов за битка и постепенно скъси дистанцията под 10 точки. Малко повече от три минути преди почивката Дерек Кълвър реализира за 25:32. Последва тройка на Трей Холоуей, който намали разликата само до 4 точки – 28:35, а краят на първото полувреме дойде при резултат 36:31 в полза на Нюкасъл Ийгълс.

След почивката английският тим стоеше по-добре на терена и пак се откъсна напред. Авансът на домакините достигна 16 точки при 54:38 и оставащи по-малко от три минути от третия период, а преди заключителните 10 минути резултатът бе 56:43.

В началото на последната част плевенчани се доближиха до 8 точки след точни стрелби на Холоуей, Милен Захариев и Брет Рийд при 50:58 осем минути преди края на мача. Баскетболистите на Нюкасъл обаче пак увеличиха преднината си до 14 точки за около минута игра и до края не позволиха съществено намаляване на разликата, което да застраши водачеството им.

Трей Холоуей и Милен Захариев отбелязаха по 13 точки за Спартак. Първият добави 2 борби и 3 асистенции, а вторият – 3 борби и 3 асистенции. Дерек Кълвър завърши с „дабъл-дабъл“ от 10 точки и 10 борби, а Крис Кийлинг се отчете с 10 точки, 5 борби и 3 асистенции.

Най-резултатен за Нюкасъл бе Сенека Найт с 15 точки и 8 борби.

В следващия си двубой от Европейската северна баскетболна лига Спартак Плевен ще посрещне естонския Тарту на 27 ноември от 19:00 часа. На първо време за плевенчани предстои гостуване на Левски на 28 октомври (понеделник) от 19:00 часа в среща от Националната баскетболна лига.

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80

Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64