3. Спартак Плевен се наложи над Левски като гост

Спартак Плевен се наложи над Левски като гост

Победата беше втора поредна за плевенчани

Спартак Плевен надигра Левски с 96:81 (23:24, 18:18, 29:18, 26:21) като гост в София в двубой от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора поредна за плевенчани, които вече са с актив 2-1. "Сините" допуснаха втора поредна и общо трета загуба, като продължават с баланс 1-3.

Двата състава изиграха изключително интересен мач, в който си оспорваха водачеството до средата на третата четвърт, когато гостите поеха инициативата. След равностойно първо полувреме, резултатът на почивката бе 42:41.

Димитър Маринчешки реализира за преднина от 52:49 за Левски при оставащи пет минути от третата част, но последваха по-силни минути за Спартак Плевен, който водеше със 70:60 след 30 минути игра. В последния период плевенчани контролираха двубоя и вдигнаха разликата до 15 точки.

Трей Холоуел бе най-резултатен за победителите с 23 точки, 3 борби и 6 асистенции. Дерек Кълвър оформи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби, а Крис Кийлинг също направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 асистенции, като овладя и 5 борби.

За Левски Андон Вачев завърши със 17 точки и 5 борби. Димитър Маринчешки се отчете с 16 точки, 9 борби и 3 асистенции, докато Асен Великов добави 13 точки и 3 борби.

В следващия кръг от НБЛ тимът на Спартак Плевен ще приеме Берое на 2 ноември, а два дни по-късно отборът на Левски ще гостува на Миньор 2015.