3. Стартира Аматьорската Баскетболна Асоциация за сезон 2009/10

Стартира Аматьорската Баскетболна Асоциация за сезон 2009/10

Снощи в залата на 50-то СОУ в кв. Драгалевци започна втория сезон на Аматьоската Баскетболна Асоциация. Тази година първенството ще има национален акцент след като от АБА подписаха двугодишен договор с БФБ за организиране на шампионата в цялата старана.

Веднага след откриването се състояха и първите два мача от новия шампионат. Пред авторитетна съдийската тройка Чавдар Зехиров, Славчо Нучев и Борис Данаилов на терена излязоха съставите на Брикс и Адеко България. След едно много оспорвано първо полувреме имаше равенство на терена и в играта, и в резултата – 36-36. През тези първи 20 минути от мача особено полезен за Адеко България бе Миленков. След почивката ситуацията се промени коренно в полза на „тухлите”, които спечелиха крайната победа с 90-52 и оглавиха временното класиране в група А на състезанието. За отборът на Брикс се отличи с ефективните си изпълнения бившият играч на ЦСКА Тома Фиков.

Във втората среща от програмата на първия ден на АБА за този сезон един срещу друг се противопоставиха отборите на Тъндър и Перестройка. За разлика от първата среща, в тази до последно не се знаеше кой ще бъде победителят в мача. На почивката резултата бе 32-31, а след третата част Перестройка поведе от своя страна с точка. В края на срещата силите на Тъндър не стигнаха и логично победата отиде за отбора на Перестройка в техния дебют в асоциацията. Основният коз на Тъндър Горан Кошанин не успя да донесе първа победа за своя отбор през новия сезон.

Следващата седмица, още в понеделник ще се играят два мача от група В на състезанието. От 19.30 един срещу друг излизат Fire и GPS control, а след тях от 21.00 ще играят Бодра смяна и Политехника.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича