3. Стойков и Аврамов ще играят за Лукойл срещу Ямбол

Стойков и Аврамов ще играят за Лукойл срещу Ямбол

Срещата е с начало 20:00 часа в зала "Диана"

Тодор Стойков и Божидар Аврамов ще се завърнат в състава на Лукойл Академик за двубоя от Националната баскетболна лига на България срещу Ямбол, съобщиха от клуба.

Срещата е с начало 20:00 часа в зала "Диана", където домакините ще търсят реванш пред своя публика и ръководството след тежката загуба 69:91 срещу Балкан миналата седмица. Капитанът Стойков лекува счупен пръст на ръката след двубоя срещу Будучност в София в средата на декември, но бе включен в състава и за победата над Черно море с 87:65 миналата събота в Правец.

По препоръка на медицинския екип на Лукойл, Стойков не записа нито минута срещу родния си клуб. Днес обаче се очаква той да играе. Божидар Аврамов счупи кост в ръката в края на ноември и от тогава не е участвал в официални мачове на отбора.

Националът тренира от седмица насам и не е изключено също да получи първи минути за годината именно срещу Ямбол. Ямбол е на пето място в класирането на НБЛ (7-6), Лукойл Академик е на първо (11-2).

Двубоят в зала "Диана" се явява своеобразен дебют начело на първенеца на България за изпълнителния директор на клуба Сашо Везенков. Той бе на пейката и при успеха срещу Черно море с 87:65 в Правец в последния кръг.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже