3. Страхотен Гасол спомогна за разгрома над Чикаго Булс със 108:93

Страхотен Гасол спомогна за разгрома над Чикаго Булс със 108:93

Центърът на Лос Анжелис Лейкърс Пау Гасол се завърна след месец и половина отсъствие заради контузия, и показа какво е липсвало в играта на шампионите до момента. Испанският национал не бе играл официален мач, откакто стана европейски първенец в Полша през септември, но се завърна на паркета победоносно за успеха над Чикаго със 108:93. Гасол реализира 24 точки и 13 борби, и заедно с Андрю Байнъм тотално надигра гостите в подкошието.

Коби Брайънт предостави светлините на прожекторите на своя съотборник, но пак не успя да се измъкне напълно, след като със своите 21 точки задмина Карим Абдул-Джабар в реализаторската листа на ЛА Лейкърс. Брайънт вече има пред себе си само Джери Уест, който е с 25192 точки.

Чикаго бе равностоен на своя мощен съперник едва 20-тина минути, след което постепенно започна да издиша. В третата част, по традиция, тимът на Лейкърс стъпи на педалите, и натрупа аванс от 20 точки, които варираше до края, но така и не се промени драстично.

Турнето за „биковете” продължава да е изключително тежко, като им предстои гостуване и в Денвър. Дерик Роуз реализира 20 точки за Чикаго, но бе единственият с прилично представяне през второто полувреме. Джон Салмънс реализира 18 точки, но всички те паднаха преди почивката. Чикаго изпитва сериозни затруднения в отбелязването на кошове, като едва преди два дни успя да вкара 100 точки за първи път през сезона.

В друг мач от изминалата нощ, Педжа Стоякович наниза седем тройки, за да донесе победата на Ню Орлиънс Хорнетс над Финикс със 110:103. Това е втори пореден успех за новия треньор на „стършелите” Джеф Боуер, който замени Байрън Скот. Ветеранът Стоякович завърши с 25 точки и 13 борби, нагърбвайки се с отговорността в отсъствието на контузената звезда на тима Крис Пол. Заменилият Пол на гардовата позиция Дарън Колисън също изигра хубав мач, приключвайки с 15 точки и само една-единствена грешка на сметката си. За Финикс Амаре Студемайър реализира 23 точки.

В Сан Антонио, Юта счупи каръка и взе първа победа над домакините от 10 години насам, след 90:83. Дерън Уилямс отбеляза 21 точки за „джазмените”, а Карлос Буузър избухна в последната част, за да развали прокобата. За Сан Антонио поражението бе трето поред, но все пак дойде очаквано, в отсъствието на Ману Джинобили и Тони Паркър. Тим Дънкан завърши с 21 точки и девет борби за „шпорите”.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича