3. "Студентите" победиха Черно море като гост

"Студентите" победиха Черно море като гост

Шампионите от Лукойл Академик записаха нова победа в НБЛ. "Студентите" постигнаха успех като гост на Евроинс Черно море с 83-74. След като поведоха в края на първата част, гостите не изпуснаха нито за момент преднината си, която в един момент бе дори 19 точки, и така спечелиха закономерно

Шампионите от Лукойл Академик записаха нова победа в НБЛ. "Студентите" постигнаха успех като гост на Евроинс Черно море с 83-74. След като поведоха в края на първата част, гостите не изпуснаха нито за момент преднината си, която в един момент бе дори 19 точки, и така спечелиха закономерно.

Срещата започна равностойно и интересно, като в първите минути нито един от двата отбора не успя да се откъсне. В един момент гостите взеха преднина от 5 точки, но равенството бе бързо възстановено. До 17-17 срещата продължи да е равностойна, но в последните две минути на първата част Лукойл завърши по-силно и поведе с 18-23.

През вторите десет минути гостите заиграха много силно в защита, особено през втората половина на втората част и съвсем закономерно се откъснаха с голяма преднина. В първите три минути разликата бе едва 3 точки, но постепенно играчите на Евроинс Черно море почваха да се затрудняват с отбелязването на кошове и гостите направиха няколко бързи атаки. Така разликата бързо стана двуцифрена, а в последната минута на полувремето достигна до 19 точки. Тогава Тихомир Желеввкара тройка и първите 20 минути завършиха 33-49.

След почивката Лукойл продължи да води с голяма преднина и не позволи на съперника си до намали пасива си. И двата отбора вкарваха, но нито гостите се откъсваха с още, нито домакините се връщаха в мача. Домакините започнаха да пазят преса на цяло игрище, с което затрудниха играчите на Лукойл и след две тройки на Тихомир Желевнамалиха разликата до 10 точки. Веско Веселинов върна две точки, след него Александър Янев вкара нова тройка, за да намали до 9, но частта завърши със забивка на Христо Николов за резултат 56-67.

Лукойл Академик отбеляза първите 6 точки в началото на последната четвърт и се откъсна със 17 напред. Мираковски отбеляза първия кош за варненци в тази част едва в третата й минута и намали до 14. След това Върбанов вкара един наказателен удар, а две тройки на Мираковски и на Янев намалиха до 9, пет минути и половина преди края на мача. Тогава гостите успяха да вкарат три поредни коша, а домакините изпуснаха своите шансове и разликата отново скочи до 15 точки три минути и половина преди края на мача. Въпреки това домакините не се предадоха и отбелязаха 7 поредни точки, но не успяха да хванат борба в защита, която бе взета отХристо Николов, който бе фаулиран и вкара един наказателен удар. В следващата атака Мираковски не успя да вкара тройка и такаЛукойл Академик записа нова победа и остана на върха във временното класиране на НБЛ.

Ристе Стефанов продължи да показва добрата си форма от последните мачове и отново бе най-резултатен за своя отбор завършвайки мача с 26 точки. Уили Дийн приключи със 17 и 8 борби, аПеро Антич добави 13 точки и 6 борби.

За домакините младият Тихомир Желев вкара 6 тройки за 22 точки, като освен това открадна и 6 топки и направи 5 асистенции. Димитър Мираковски отбеляза 21 точки, а Гари Уеър 11.

В следващия кръг Лукойл Академик ще гостува на Левски в дерби срещата от първия кръг на третата фаза на НБЛ. Мачът е следващата събота в зала "Универсиада". Евроинс Черно море пък отново ще домакинства, този път на Балкан в пряк спор за третото място.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича