3. „Студентите” с 5 от 5 след 91:83 в Плевен

„Студентите” с 5 от 5 след 91:83 в Плевен

Българският шампион ЛукОйл Академик постигна пета поредна победа в шампионата, след като надигра тима на Спартак с 91:83. Срещата се игра в Плевен и бе от програмата на 5-ия кръг на родната Националната баскетболна лига.

Първата четвърт премина изцяло под диктовката на гостите, а играчите на Спартак трудно намираха път към коша на шампионите. Така ЛукОйл затвори тази част при резултат 27:11 в своя полза. След прекъсването плевенчани се активизираха и спечелиха втората четвърт с 20:17.

В началото на второто полувреме домакините продължиха да мачкат своя съперник и след третата част резултатът вече бе 64:62 в тяхна полза. В последната четвърт обаче гостите се събудиха и в крайна сметка спечелиха двубоя с 91:83.

Най-добър в мача за Спартак бе Джоузеф Кенерли, който завърши мача с 26 точки и 10 борби. Най-резултатен за „студентите” пък бе Уолкър Ръсел, който се отчете с 22 точки, а след него се нареди Исак Уелс с 21.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича