3. „Студентите” спечелиха осмата си поредна титла

„Студентите” спечелиха осмата си поредна титла

Лукойл Академик разби Левски в четвъртия мач от финалния плейоф с 89:71

Лукойл Академик спечели осмата си поредна титла в българското баскетболно първенство. „Студентите” спечелиха финалния плейоф с 3:1 мача, като в последната среща, играна днес гостите от Правец надделяха категорично с 89:71.

Играта бе равностойна в първите минути на първата четвърт, в които двата тима се движеха един до друг в резултата. Въпреки добрата игра на „сините” в отбрана Лукойл успя да вземе първата част с шест точки преднина при 22:16. И двата тима показваха добро темпо. Левски разчиташе предимно на стрелба от разстояние, докато Лукойл надделяваше в защитните си действия.
Надмощието на Лукойл Академик пролича най-ярко на полувремето, когато шампионите вече разполагаха с повече от комфортна преднина при 54:31.

През второто полувреме гостите очаквано намалиха оборотите и това доведе до изравняване на играта. Левски достигна до равенство в третата част (21:21) и дори спечели последната четвърт с 19:14. Това обаче се оказа недостатъчно да спре „студентите” по пътя им към осмата поредна титла.

Най-резултатен за Левски бе Аарън Харпър с 21 точки и четири борби. За 28 игрови минути Стефан Георгиев успя да наниже 12 точки за „сините”.

Чужденец бе най-резултатен и в редиците на Лукойл. Перо Антич завърши мача с 19 точки и общо 14 борби. С по 15 точки се отчетоха Славко Стефанович и Бранко Миркович.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича