3. Тити: Стрелбата ни бе нереална

Тити: Стрелбата ни бе нереална

„Сините" регистрираха впечатляващите 60 % успеваемост от тройката (16 успешни опита от 27) и 51.5% при стрелбите от средно разстояние, което провокира коментар от двата треньорски лагера след края на двубоя.

Амбициозният тим на Левски спечели първия мач от полуфиналната серия в НБЛ срещу Балкан с 89:76 в столичната зала „Универсиада" вчера. „Сините" регистрираха впечатляващите 60 % успеваемост от тройката (16 успешни опита от 27) и 51.5% при стрелбите от средно разстояние, което провокира коментар от двата треньорски лагера след края на двубоя.

„Имахме трудни моменти в немалка част от мача. Помогна ни обаче нереално доброто вкарване", призна си наставникът на шампиона на Балканската лига Тити Папазов. „ Показахме много здрава защита, като няколко минути преди края бяхме допуснали само 63 точки. Балкан има потенциал да ни се противопостави. Знаем, че играят малко нечисто, но това е техният стил".

Трудно се побеждава отбор, който регистрира 60% от зоната за 3 точки", съжали тактикът на Балкан Петър Клечков. „Ние ги победихме в борбата. Доволен съм от отбора, няма да се предаваме. В сряда излизаме за победа, а и да не забравяме, че има срещи и в Ботевград", допълни той, цитиран от "7 дни спорт".

Програмата на битките между най-добрите четири отбора в страната продължава с мача на шампиона Лукойл Академик и Рилски Спортист от 18,00 часа в Правец днес. „Сините" играят мач номер 2 с Балкан на следващия ден.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича