3. Трета победа над Холандия за жените

Трета победа над Холандия за жените

Българският национален отбор за жени записа победа и в третия двубой с представителния тим на Холандия в Русе.

Българките спечелиха с 86:73.

С 22 точки и 7 овладени отскочили топки се отличи Жаклин Златанова, Доника Ходжис вкара 15 точки. Екатерина Димитрова пък завърши с 9 точки, 4 борби и 5 асистенции, 8 точки вкара Елена Янкова. С по 7 точки се отчетоха Христина Иванова, Зоя Станоева и Стефка Митева.

Българките отново започнаха по-слабо двубоя и след пет минути игра изоставаха с точка - 5:6. След това обаче момичетата на Хосе Мария Бусета се съвзеха и спечелиха частта с 18:16. До почивката мачът остана завързан с честа смяна на лидерството в резултата, като гостенките успяха да се оттеглят на почивката с 3 точки аванс - 37:40.

В началото на второто полувреме холандките дори увеличиха аванса си до 8 точки, но последва силна игра на българките, които не само изравниха, но и поведоха. В четвъртата четвърт домакините показаха повече желание за победа и не допуснаха холандките да застрашат успеха им, съобщава БФБаскетбол.