3. Три от три за младите баскетболисти на Европейското

Три от три за младите баскетболисти на Европейското

Ще спорим с Македония за място във финалната 8-ца

Националният отбор по баскетбол за младежи до 20 години записа трета поредна победа на Европейското първенство в Дивизия Б в Скопие. Тимът ни срази и Словакия. Категоричната победа дойде при 94:75, като отборът ни остава на върха на класирането като единственият непобеден отбор в група А.

Днес е почивен ден на първенството, а на 11 юли отборът ни ще срещне домакина Северна Македония в битка за място в осмицата. Македонците са с мач по-малко от българите, като досега имат загуба от Чехия със 75:80.

Тимът ни изкова успеха с по-силна средна част на мач. Доминацията им пролича особено преди почивката, като спечелиха втората част с 32:17.

Капитанът Георги Герганов бе най-резултатен за успеха с 18 точки. 16 добави Кръстомир Михов, а 11 – Михаил Комбаков. Виктор Гергов се включи с 5 точки, 10 борби и 4 асистенции, а с 8 точки и 8 борби приключи Христо Бъчков.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки