3. Три точки не достигнаха на Лукойл за място във финалната четворка на Еurochallenge

Лукойл Академик загуби с 69:71 третата решителна среща от 1/4 финалите срещу КРКА

Баскетболният шампион на България Лукойл Академик загуби с 69:71 от КРКА (Ново Место) в третата решителна среща от 1/4-финалите на Еurochallenge, играна в Словения и се прости с участие на Final Four на турнира. Преди този сблъсък резултатът в серията бе равен 1:1, тъй като двата отбора се победиха като гости в първите два двубоя. Най-резултатен за тима на Йовица Арсич бе Девин Грийн с 20 точки, следван от Брендън Хийт с 16 и Бруно Шундов с 11 пункта.

Сръбският специалист, начело на Лукойл, бе допълнително затруднен от отсъствието на македонеца Дамян Стояновски, който получи травма в лявото коляно още в първата среща. Вместо него на терена се появи Ламонт Мак.

Лукойл стартира отлично срещата и дръпна с осем точки след първите пет минути, като в това време допусна само две, благодарение на чудесната игра в защита. „Студентите” имаха превес почти през целия първи период, но допуснаха да бъдат изравнени в края и по този начин частта завърши при резултат 15:15.

Домакините дръпнаха с три точки в началото на втората четвърт, след като точен от тройката бе Кривец. Веднага след това обаче, българите наваксаха изоставането и отново излязоха напред . Основна заслуга за преимуществото на Лукойл имаха американците Хийт, Джеймс и Грийн, които доведоха нещата до шест точки в полза на тима от Правец. Втората част завърши идентично с първата с по-активна игра на словенците, които този път не успяха да стигнат до равенство, а само се доближиха на два пункта – 31:29.

Второто полувреме започна ударно за „студентите” и още в първата атака Бруно Шундов вкара тройка. КРКА обаче не се забави с отговора си и след силна игра на Павич, който реализира две точки и тройки на Иконич и Мурич, домакините излязоха напред в резултата 37:34. Отново след изключителна игра на американцитев тима, Лукойл успя да поведе и заключи третата част с две точки преднина – 51:49.

Българите увеличиха преднината си в началото на решаващия четвърти период. След две точни изпълнения на Шундов, „студентите” поведоха с 55:52. Веднага след това обаче, нарушение на Мак даде възможност на домакините да наваксат, тък като Иконич получи право да стреля три пъти от наказателната линия. Така предимството на Лукойл бе стопено само на една точка. В следващите минути българите изпуснаха инициативата и бяха наказани от Драгич, Балазич и Букър, които доведоха нещата до 64:63 в полза на словенците. Докрая на мача разконцентрираната игра в нападание на българите, както и точния мерник на домакините от наказателни удари донесоха победата на КРКА със 71:69. По този начин Лукойл Академик се прости с участие във финалната четворка на третия по сила европейски баскетболен турнир.
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки