3. Цмоки измести Рилски спортист от второто място в Еврочалъндж

Цмоки измести Рилски спортист от второто място в Еврочалъндж

Отборът от Минск нанесе изненадващо поражение на лидера Солнок

Цмоки Минск направи впечатляващ обрат през последната четвъртина и нанесе първо поражение на Солнок в баскетболния турнир за мъже Еврочалъндж, след като спечели със 76:68 (22:24, 20:16, 6:19, 28:9). Благодарение на изненадващата победа в Беларус, Цмоки се изравни с унгарците на първото място в група "Н", докато Рилски спортист и Муреш делят третата позиция.

Домакините от Минск наложиха своята воля в последната четвъртина и я спечелиха с 28:9, след като изоставаха с 11 точки преди сирената на третата част. Демонте Харпър наниза 19 точки и спечели девет борби за победителите, докато бившият играч на Рилски спортист и настоящ български национал Бранко Миркович остана 28 минути на полето и отбеляза десет точки. Париш Пети пък добави 15 точки в актива на Цмоки и спечели девет борби.

Двата отбора започнаха да показват истинските си лица едва в третата част, след като Солноки пое контрол над играта през първото полувреме. В началото на третата част унгарците дори влязоха в серия от 12:1 точки, но Пети бързо съкрати разликата с три от четири точни изстрела.

Най-важният момент в мача дойде шест минути преди финалната сирена, когато Харпър наниза топката в противниковия кош от зоната за три точки и съкрати дефицита на Цмоки до една точка при 63:62. Двата тима бяха равни 1:34 минути преди края, но беларусите поведоха за първи път през втората част с тройка на Пети само 65 секунди преди края. Последният кош, който довърши гостите, беше дело на българския национал Бранко Миркович. Петер Лоранц поведе Солноки с "дабъл-дабъл" при 21 отбелязани точки и 12 спечелени борби, докато Давид Войвода добави 14 пункта.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор