ЦСКА надигра шампиона Балкан като гост в НБЛ

ЦСКА се наложи над шампиона Балкан с 95:86 (26:19, 17:25, 23:26, 29:16) като гост в Ботевград в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе втора поредна и общо седма за „червените“, които бяха водени от Даниел Клечков заради наказание на старши треньора Росен Барчовски, а Балкан допусна втора поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха много оспорван мач, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите от София поведоха с 7 точки след началните 10 минути, а Балкан успя да обърне до 44:43 в своя на полза в края на първото полувреме. Ботевградчани задържа аванса си до 70:66 преди последния период, а при оставащи 5 минути резултатът бе равен – 82:82. До края на срещата баскетболистите на ЦСКА измъкнаха победа, която ги изкачи на второ място във временното класиране в НБЛ.

Георги Боянов бе най-резултатен за „червените“ с 27 точки, 7 борби и 3 асистенции, Кейлъб Уесън се отчете с „дабъл-дабъл“ от 21 точки, 10 борби и 4 асистенции, а Брандън Йънг добави 19 точки, 7 борби и 5 асистенции.

За домакините Димитър Димитров се отличи с 24 точки, 4 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг Балкан ще гостува на Академик Пловдив, а ЦСКА ще приеме Берое от 9 декември. Три дни по-рано ботевградчани ще посрещнат португалския Порто в първия си мач от втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Срещи от десетия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Балкан – ЦСКА         – 86:95 (19:26, 25:17, 26:23, 16:29)

по-късно днес:
Черно море Тича – Академик Пловдив

в понеделник:
Рилски спортист – Ямбол

от събота:
Левски – Миньор 2015   – 73:78 (15:16, 20:22, 21:18, 17:22)
Шумен – Черноморец     – 78:89 (25:20, 19:22, 9:19, 25:28)
Берое – Спартак Плевен – 79:81 (17:21, 19:19, 22:23, 21:18)

8. Берое             10   4  6   818:844   14
 9. Миньор 2015       10   4  6   749:856   14
10. Шумен             10   3  7   827:859   13
11. Академик Пловдив   9   2  7   690:760   11
12. Черно море Тича    9   2  7   680:766   11
Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството