ЦСКА преклони глава срещу Балкан 80:92

Гостите взеха нещата в свои ръце чак в последната четвърт

ЦСКА претърпя домакинско поражение от Балкан с 80:92 (25:24, 24:25, 18:17, 13:26) в София в мач от 28-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата е трета поредна и общо 18-а за ботевградчани, докато "червените" допусната 14-а загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха интересен и оспорван сблъсък, преминал с поделено надмощие до последната четвърт, когато гостите овладяха мача. След равностойно първо полувреме резултатът на почивката бе 49:49, а преди заключителните 10 минути домакините водеха с 67:66. Последва по-добра четвърта четвърт за Балкан, който поведе със 17 точки в един момент от периода.

Майки Диксън бе най-резултатен за гостите от Ботевград с 20 точки. Димитър Димитров и Георги Герганов реализираха по 13 точки за успеха, като Димитров добави и 6 борби.

Венцислав Петков се отличи с 26 точки, 3 борби и 7 асистенции за ЦСКА, а Александър Радукич завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби.

В следващия кръг от НБЛ, на 10 април, тимът на Балкан приема Спартак Плевен, докато ЦСКА ще бъде домакин на Рилски спортист. /

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството