3. Турция и Словения продължават на световното

Турция и Словения продължават на световното

Словенците се справиха с Австралия с 87:58 (42:21) и в следващата фаза ще играят с отбора на домакините от Турция, които пък отстраниха французите.

Словения и Турция се класираха за четввъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже. Словенците се справиха с Австралия с 87:58 (42:21) и в следващата фаза ще играят с отбора на домакините от Турция, които пък отстраниха французите. Турция победи с 95:77 (43:28).

Днес американският дриймтийм излиза срещу Ангола, а Русия играе с Нова Зеландия. Утре са последните два мача от осминафиналите между отборите на Литва и Китай и Аржентина- Бразилия.

16 успешни опита от зоната за три точки от 33 реализираха словенците при крупната си победа над Австралия с 87:58. Яка Локович вкара общо 19 точки, включително и пет тройки.
Словенците наложиха своето надмощие от първите секунди на мача, когато набързо поведоха с 12:0. Джоузеф Ингълс пък вкара първите си точки от игрова ситуация чак в 4:30 минута на мача.

За победителите 12 точки реализира играчът на Милуоки Бъкс Примож Брежец. В средата на третата част Лакович и гардовете Сани Бечирович и Горан Драгич с поредица от 18:5 точки увеличиха аванса на тима си до 71:45, след което австралийците нито веднъж не успяха вече да намалят.Джаузеф Ингълс и Патрик Милс, играч на Портланд от НБА, завършиха с по 13 точки за кенгурата.

Домакините от Турция зарадваха 15 хиляди зрители в новата зала Синан Ердем Доум с класирането си за четвъртфинала, включително и 22-ата футболисти от националния отбор, които дойдоха да ги подкрепят. Хедо Тюркоглу завърши мача с 20 точки, Синан Гюлер добави 17. Борис Диав, който играе за Шарлот Бобкетс, вкара 21 точки, а Нандо де Коло добави 15.

Благодарение на тоталната подкрепа от трибуните, четири минути преди края на първото полувреме домакините взеха по-сериозен аванс от 8 точки- 32:24, а полувремето го завършиха при 43:28.

Тюркоглу блокира пас на Борис Диав към Али Траоре и изведе сам под коша при контраатака Огуз Саваш, който вкара, но при реализирането беше и фаулиран. Саваш не сгрешни при наказателния удар, а след това новата френска атака не успя и Керем Тунджери отново завърши точно.

"Ние направихме прекалено много грешки в защита. Загубихме ротацията в отбраната на два или три пъти, което отвори огромни пролуки в подкошието и за турците беше лесно да бележат само с поднасяне, ядосваше се треньорът на Франция Венсан Коле.

Лошата новина за домакините дойде в 5:13 минута на третата част, когато Тунджери трябваше да напусне игрището след сблъсък с Нандо Де Коло. Въпреки това в края на третата част мачът изглеждаше решен- 71:49, а излизането на гарда не наруши баланса в турския отбор.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)