3. Турция на мечтан финал след 83:82 над Сърбия

Турция на мечтан финал след 83:82 над Сърбия

Домакините на Световното първенство ще играят първи финал в историята си

Домакинът на Световното първенство по баскетбол Турция се класира за финала на шампионата след драматичен обрат и невероятна победа над Сърбия. Турция изоставаше в резултата през почти целия мач, но в последните минути на четвъртата част успя да обърне резултата своя полза и да отстрани плавите с 83:82 с две точки на Керем Тунчери в последната секунда на двубоя.
Във финала тази неделя домакините, които за първи път в историята си достигат до шампионския мач ще спорят с националите на САЩ, които също са налегнати от дълготрайна суша на световни първенства.

Отборът на Душан Ивкович на свой ред ще спори с Литва за бронзовите медали в малкия финал.

Четири минути преди последната сирена Турция изоставаше с четири точки при 71:75. Тунчери обаче поведе съотборниците си към обрата. Той вкара пет поредни точки, а Омер Онан добави още две за 78:75.

В последната минута и половина настана престрелка със стрелби от основната линия. Марко Кешели бе фаулиран 28 секунди преди края и след като вкара и двата си наказателни изстрела върна Сърбия на върха с 80:79.

Семих Ердем поднесе поредния обрат след забивка и стрелба от линията. На другия край на терена Александър Расич намери Новица Величкович, който с последните две точки за тима си реализира за 82:81 4,3 секунди преди сирената. Времето обаче се оказа предостатъчно за турците, които благодарение на лей-ъп на Тунчери подпечатаха победата си.

Кешели вкара 18 точки за Сърбия, докато с 16 за победителите се отчете Хедо Тюркоглу.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки