3. Турция размаза Словения и е на полуфинал (видео)

Турция размаза Словения и е на полуфинал (видео)

Турция размаза Словения във втория четвъртфинал на световното първенство по баскетбол с 95:68 (50:31) и за първи път се класира за полуфинал.

Турция размаза Словения във втория четвъртфинал на световното първенство по баскетбол с 95:68 (50:31) и за първи път се класира за полуфинал.

Домакините бяха тотално по-добри през цялото време и нито за миг не отстъпиха инициативата на словенския отбор. Мачът беше изгледан от президентите на двете страни Абдулах Гюл на Турция и Данило Турк, които стояха един до друг, всеки наметнат с шал на своя отбор. На полуфинала турците ще играят с отбора на Сърбия, който елиминира испанците с 92:89.

Словенците поддържаха някаква привидна интрига до 5-та минута на мача, когато разликата беше само 6 точки - 17:11. След 22:14 словенците пропуснаха пет поредни атаки, докато в същото време турците постепенно увеличаваха аванса си и в края на частта с точно изпълнение на наказателен удар на Хидайет Тюркоглу завърши при 27:14.

Втората част започна много устремно за домакините, които с поредни тройки на Гюлер, Ерсан Илясова, Арслан и забивка на Илясова увеличиха преднината си на 20 точки - 41:21. До края на полувремето единствено Бощиян Нахбар се опитваше да поддържа някаква съпротива, но турците бяха неудържими и завършиха при 50:31.

Картината не се промени и след началото на третата част, а в края й на два пъти разликата достигна до 28 точки - 2:39 минути преди края 69:41 и 71:43 със сирената. В последната четвърт словенците опитаха закъснял щурм, най-вече с опити да съкратят пасива си от зоната за три точки, но Урош Слокар, Видмар и Сами Бечирович не показаха точен мерник.

39,5 секунди преди края турците регистрираха и най-голямата си преднина в мача - 29 точки при 95:66, след като Оуз Савас вкара два наказателни удара. Ерсан Илясова вкара 19 точки за домакините, а Синан Гюлер добави 12.

Звездата на тима Хидо Тюркоглу вкара 10 точки и записа в актива си 7 асистенции, номер 1 по този показател в мача. За словенците Нахбар и Сани Бечирович вкараха по 16.

САЩ/Русия - Литва/Аржентина - 21:30 часа

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)