3. Уникаха спечели у дома срещу Олимпия в Евролигата

Уникаха спечели у дома срещу Олимпия в Евролигата

С този успех тимът от Малага завърши на 5-а позиция в класирането

Уникаха (Малага) приключи по най-добрия начин с европейските си изяви през сезон 2013/14, след като спечели домакинството си на ЕА7 Емпорио Армани (Милано) с 95:85 в последен двубой от група „Е” на ТОП 16 на Евролигата, като така испанците прекъснаха и серията си от четири поредни поражения.

С този успех тимът от Малага завърши на 5-а позиция в класирането с актив от 6 победи и 8 поражения, докато ЕА7 финишита на 2-о място с баланс от 10 победи и 4 загуби и се класира за плейофите на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Владимир Стимац вкара 16 точки за домакините, Миндаугас Кузминкас бе близо до „дабъл-дабъл” – 13 точки и 9 борби, а Хеми Уртасун и Зоран Драгич добавиха по 11 точки. Кийт Лангфорд отбеляза 22 точки за италианците, а Джани Лавал и Къртис Джерълс записаха на сметките си съответно по 13 и 11 точки.

Двубоят се развиваше равностойно до средата на втората четвърт, след което баскетболистите на Уникаха се възползваха от шанса си, реализираха серия от 8:0 и успяха да си осигурят преднина от седем точки на почивката – 48:41.

Нова серия, този път от 11:0, даде още по-комфортна преднина на домакините от Малага, които успяха да удържат натиска на съперника в заключителните минути и се подравиха с крайния успех – 95:85.

Везенков поведе Олимпиакос към победа над Арис с 22 точки

Българинът игра само 20 минути, но беше ключов за успеха на отбора си

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)