3. Валенсия нанесе първа загуба на „студентите” в Европа (видео+снимки)

Валенсия нанесе първа загуба на „студентите” в Европа (видео+снимки)

Лукойл Академик отстъпи в зала „Армеец Арена” с 64:72 (15:18, 13:20, 19:22, 17:12)

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик загуби с 64:72 (15:18, 13:20, 19:22, 17:12) домакинството си на испанския Валенсия, а с това и първото място в група “D” на втория по сила европейски турнир – този за ЕвроКъп, съобщи репортер на Novsport.com.

„Студентите” започнаха добре срещата, която се игра пред около 5 500 зрители в новата спортна зала „Арена Армеец”, но успяха да окажат сериозна съпротива на двукратния победител в турнира само през първата четвъртина.

Тя приключи с три точки аванс в полза на гостите – 18:15, в чиито редици личи името на центъра Тиаго Сплитер, който играе в NBA с екипа на Сан Антонио Спърс, но в момента се подвизава в Испания заради локаута в американския баскетбол.

През втората четвъртина фаворитите в групата взеха своето и до почивката между полувремената вече водиха с цели 10 точки преднина – 28:38, които момчетата на Йовица Арсич така и не успяха да върнат.

Като опитен тим гостите задържаха аванса си през третата четвъртина и тя приключи при резултат 60:47 в тяхна полза.

В последната част Лукойл подобри играта си (това бе и единствената четвъртина, спечелена от домакините) и съкрати разликата до само пет точки минута преди края на редовното време (61:66), но все пак испанците успяха да затворят двубоя и регистрираха победа със 72:64.

Така  “студентите” отстъпиха лидерството в група “D”, което си извоюваха с двете победи над Остенде (Белгия) и АСВЕЛ (Франция), допускайки първото си поражение, докато новият водач Валенсия оглави потока с два успеха и едно поражение.

Другите два отбора в групата се среща помежду си по-късно тази вечер, като белгийският Остенде приема френския АСВЕЛ в търсене на първата си победа в надпреварата.

Най-резултатен за „студентите” бе капитанът Тодор Стойков със 17 точки, а Божо Аврамов добави 13т. За победителите се отличи Ник Мийлдс с внъшителните 29 точки, докато Сергей Лусчук спомогна за успеха с 13 т.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки