3. Валенсия разби Лукойл за "Евро Къп"

Валенсия разби Лукойл за "Евро Къп"

Испанците се разправиха безкомпромисно с нашите в Испания 83-59

Българският шампион Лукойл Академик записа тежка загуба в четвъртия си мач от турнира „Евро Къп“.

След като преди седмица възпитаниците на Йовица Арсич се държаха достойно в София, но загубиха от Валенсия с 64-72, днес те записаха срамно поражение – 59-83.

С победата си Валенсия излезе на първо място в група D, а Лукойл с две победи и две загуби вече не е водач в групата. В следващия мач българите са домакини на аутсайдера Теленет Остенде, а последния си двубой гостуват на френския Асвел Баскет. За да продължи напред в „Евро Къп“, Лукойл трябва да победи и в двата си оставащи мача.

В днешната среща единственият добър момент за българите бе в началото на двубоя, когато те поведоха с 5-0. След това обаче Валенсия бързо обърна развоя на нещата и приключи при 18-11 първата четвъртина.  Втората четвърт пък бе много слабо резултатна, тъй като в първите пет минути имаше само няколко отбелязани точки. След това нещата се раздвижиха и испанците спечелиха 31-24.

Третата част приключи при вече разгромен резултат – 62-36.

С днешния мач бе изпратен и асът на „прилепите“ Тиаго Сплитер. Бразилецът изигра последния си мач за Валенсия и се завръща в НБА. Звездата направи 18 точки и 7 борби.

Най-резултатен за българите бе Бруно Шундов със 17 точки и 7 борби.

Статистика от мача вижте ТУК

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки