3. Видабаскет ще зимува на върха

Видабаскет ще зимува на върха

Видабаскет ще зимува на първото място след първия дял на родния баскетболен шампионат при мъжете на „А” групата. Днес възпитаниците на Николай Колев нямаха проблеми при гостуването си в Своге и очаквано разгромиха последния в класирането Спортист със 106-74. Това бе седмата поредна победа за видинчани, които остават единствения тим в шампионата без допусната загуба и закономерно са еднолични първенци с пълен актив от 14 точки.

Срещата днес започна с тотално надмощие на гостите от Видин, които много бързо дръпнаха в резултата и започнаха да трупат преднина. Първата част те взеха с 28-14 като не се задоволиха с постигнатото и продължиха с агресивната си игра през вторите 10 минути. Основно чрез Бойко Пангаров, Кристиян Борисов и Теодор Киров Видабаскет буквално „скъса” мрежичката на противника. Момчетата на именника Николай Колев вкараха още 30 точки и се оттеглиха на полувремето при резултат 58-30 в тяхна полза.

От Спортист единствено Димитър Станиславов и Димитър Павлов опитваха да се противопоставят на видинчани. Не тръгна играта на опитния Емил Горанов, който направи много пропуски, като не успя да отбележи и нито една „тройка” при всичките си опити. Домакините отстъпваха във всички игрови показатели пред съперника и закономерно изоставха с цели 28 точки на полувремето.

Аналогично на предходните започна и третата част от срещата. Видабаскет продължи да мачка съперника като само за няколко минути разликата достигна 36 точки, а таблото в залата показваше 77-41 в полза на видинчани. Николай Колев завъртя всички резервни състезатели и юношите на клуба, които продължиха да играят в същото темпо и поддържаха разлика от 35-42 точки. Момчетата на Калин Григоров от Спортист не можаха да излязат от шока и чакаха с нетърпение финалната сирена. В тази част те вкараха 15 срещу 25 за видинчани, а резултатът бе 83-45, като оставаше още една четвърт от двубоя.

Заключителните 10 минути минаха в тренировъчно темпо за Видабаскет като на терена престояха най-младите състезатели на отбора. Това даде възможност на домакините да се поотпуснат и да заиграят баскетбол през тази четвърта част. Двата отбора си размениха по няколко коша в равностойна игра и фиксираха крайното 106-74 за Видабаскет.

Отново най-добър реализатор за видинчани бе Бойко Пангаров с 25 точки. Кристиян Борисов добави-22, Теодор Киров-19, Александър Войнов-12, като състезателят започва да навлиза във все по-добра форма след тежката контузия. Абсолютно всички състезатели на Видабаскет успяха да се разпишат в срещата, като първи кош в шампионата отбеляза именникът и най-малък на години в отбора Николай Илиев.

За Спортист Димитър Станиславов вкара 16 точки, Димитър Павлов и разигралият се след почивката Емил Горанов добавиха по 13, а Мартин Димов остана с 12.

След двубоя на път за Видин момчетата от Видабаскет очакват ст.треньорът Николай Колев и дългогодишния рехабилитатор на отбора Николай Попов да почерпят подобаващо като именници на днешния голям и почитан празник Никулден. Настроението наистина ще е празнично и заради добре свършената работа през първия шампионатен дял и постигнатите 7 поредни победи.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича