3. Виденов с победа в първото си вечно дерби в Сърбия

Виденов с победа в първото си вечно дерби в Сърбия

Филип Виденов и неговият Цървена звезда записаха чудесна победа във „вечното дерби” на Сърбия, макар и в мач от Адриатическата лига, след като се наложиха над Партизан със 76:73. Виденов, за когото това бе първо участие в дербито, даде своя принос за успеха с осем точки, три асистенции и две борби, само за 20 минути на терена. Той, както и двама други негови съотборници, бяха с натрупани лични нарушения преди решителните моменти от двубоя, затова треньорът Ацо Петрович въртеше състава си, като даде равно игрово време на почти всички свои състезатели.

Филип Виденов и неговият Цървена звезда записаха чудесна победа във „вечното дерби” на Сърбия, макар и в мач от Адриатическата лига, след като се наложиха над Партизан със 76:73. Виденов, за когото това бе първо участие в дербито, даде своя принос за успеха с осем точки, три асистенции и две борби, само за 20 минути на терена. Той, както и двама други негови съотборници, бяха с натрупани лични нарушения преди решителните моменти от двубоя, затова треньорът Ацо Петрович въртеше състава си, като даде равно игрово време на почти всички свои състезатели.

Цялата среща протече равностойно, като до последните секунди победителят не бе ясен. След първата част Звезда имаше аванс от две точки, на почивката бе само една, а след 30 минути игра резултатът бе равен. Само в един момент от двубоя Виденов и компания успяха да се откъснат – през първото полувреме при 35:25, но преднината им бе стопена бързо, и оттам до края разликите в резултата бяха незначителни.

В заключителните секунди, Морис Бейли вкара тройка с табло и изведе Цървена звезда напред. След това Лестър МакКейлъб отбеляза само един наказателен удар за Партизан, а след него бе фаулиран Марко Кесел от Цървена звезда. Той обаче изпусна и двата пъти от линията и даде нов шанс за "гробарите". Александър Рашич бе фаулиран, но той пък отбеляза само втория си наказателен удар и символичните гости все още бяха напред, макар и само с точка преднина. Владимир Щимац увеличи преднината с два успешни наказателни удара, а опит за тройка на Рашич в края не бе сполучлив, и така Виденов и съотборниците му ликуваха в края.

Най-резултатен за Звезда бе Ненад Биелица с 14 точки, докато за Партизан с 16 се отчете Лестър МакКейлъб.

Това бе трети успех за звездашите от началото на Адриатическата лига, като тимът има и 4 загуби. Партизан пък вече е с баланс 4-3, а лидер е Цибона Загреб с 6 победи от 6 мача.

„Това е най-добрият ни мач до момента. Имахме силни минути през първото полувреме, когато имахме и по-голяма преднина. Но грешахме доста, особено в организацията на играта, и това върна Партизан в играта. Второто полувреме вървеше кош за кош, но накрая ние излязохме победители. Честитя на момчетата за смелата игра, в такива мачове емоцията често взима връх. Показахме, че този отбор може много,” заяви старши треньорът на Звезда Ацо Петрович след двубоя. Той призна, че за разлика от предишния мач, Филип Виденов не е имал ден. В кръга преди този, българският национал стана MVP и донесе собственоръчно успеха на сърбите.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича