3. Виденов с пореден силен мач за Звезда

Виденов с пореден силен мач за Звезда

Баскетболист номер 1 на България за 2006 година Филип Виденов записа поредния си силен мач за своя Цървена Звезда, но тимът на Ацо Петрович загуби гостуването си в Любляна на словенския шампион Унион Олимпия със 76:94. Мачът бе част от програмата на IV кръг на Адриатическата лига.

Виденов започна като титуляр и за 30 минути на терена отбеляза 15 точки, направи 3 асистенции и овладя 4 борби. Българинът беше 3/5 (60%) от средно разстояние и 6/6 (100%) от линията на наказателния удар. Виденов завърши и с нaй-висок коефициент на полезно действие от целия отбор на Звезда с 18 пункта.

Тадия Драгичевич наниза 14 точки, а Морис Бейли добави 13 при поражението на гранда от Белград.

Сани Бечирович наниза 21 точки, Сашо Озболт добави 17, а Владимир Голубович се отличи с 13 за успеха на Унион Олимпия. След тази загуба Цървена Звезда се смъкна на 8-а позиция в Адриатическата лига с победа и три загуби. В следващия кръг отборът на Филип Виденов е домакин на Раднички.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича