3. ВИДЕО +СНИМКИ: Лукойл Академик игра като равен с Барселона, но загуби с 69:71

ВИДЕО +СНИМКИ: Лукойл Академик игра като равен с Барселона, но загуби с 69:71

Българският шампион ще играе с Цървена звезда в малкия финал, Барса срещу Панатинайкос за трофея

Лукойл Академик играе срещу европейския колос Барселона във втория полуфинал на престижния международен турнир "Лукойл Екто Спорт".

На полувремето Барселона води с 29:24. Испанският гранд не влага много усилия, но Лукойл играе с желание и се държи близо в резултата, като дори след края на първата четвърт "студентите" водеха с 15:12.

Лукойл започна по-силно приятелския двубой и поведе с 15:12 след края на първата част.

Във втората четвърт Лукойл записа само 9 точки, за да стигне своите 24.  Барса записа серия точки и поведе. Тодор Стойков вдигна на крака 5 000 души в "Арена Армеец" с тройка, а голямата звезда на гостите Хуан Карлос Наваро е на пейката и досега не се  е появил в игра.

На почивката Тодор Стойков бе най-резултатен за Лукойл с 8 точки. За Барселона по 8 точки имаха Анте Томич и Нейтън Джавай.

Третата четвърт донесе още радост на Лукойл и българският шампион спечели частта с 10:9.

Така "студентите" на Марин Докузовски намалиха общия резултат на 43:47 преди решителната четвърта част.

В решителната последна четвърт Божидар Аврамов изравни за 47:47.

Публиката се оживи и започна да подкрепя българския отбор, а Барселона взе таймаут.

Брендън Хийт и Божидар Аврамов се разиграха, което позволи на Лукойл да поведе с 54:53 и "Арена Армеец" се взриви от аплодисменти.

Дерил Уоткинс се пребори на два пъти под коша на испанците и увеличи аванса на Лукойл до 56:53. После обаче Уоткинс направи пето лично нарушение и напусна.

Този момент се оказа повратен и след него Барселона вдигна оборотите. Каталунците набързо обърнаха до 59:58 в своя полза и Марин Докузовски взе прекъсване 3:18 минути преди края.

Тенчо Банев изравни за 60:60, а две минути преди края Лукойл губеше само с две точки - 60:62.

Плеймейкърът на Барса Хуертас направи кош и фаул, като изведе своите напред за 67:63.

Брендън Хийт върна интригата с тройка за 67:66, ала Микел вкара за 69:66.

В края Лукойл имаше нужда от тройка, но Тодор Стойков изпусна топката и само 2 секунди преди края Барса поведе след две точки от наказателен удар на Хуертас за 66:71.

В последната секунда Брендън Хийт вкара за 69:71, но Барселона спечели мача.

Тодор Стойков завърши с 15 точки за Лукойл.

Утре от 19:00 Барселона и Панатинайкос играят във финала на "Лукойл Екто Спорт", а в малкия финал Лукойл ще срещне Цървена звезда в 17:00 часа в "Арена Армеец".

Фото галерия от мача Лукойл Академик - Барса вижте тук!

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже