3. Ямбол би трудно Черно море като домакин с 90:85

Ямбол би трудно Черно море като домакин с 90:85

Отборът на Ямбол надделя изключително трудно над тима на Черно море Евроинс, побеждавайки го с 90:85 в много оспорван мач. Срещата се игра в зала „Диана” в Ямбол и бе от програмата на 5-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Домакините буквално разпиляха своя опонент в първата четвърт и я спечелиха с 27:14, а втората завърши наравно 19:19 и така Ямбол се оттегли на полувреме при резултат 46:33 в тяхна полза.

През второто полувреме обаче, варненци се активизираха и започнаха да стопяват разликата. Те спечелиха третата и четвъртата четвърт на двубоя съответно с 30:25 и 22:19, но това не им стигна и те в крайна сметка загубиха срещата с 85:90.

Най-добри за домакините бяха Гоцевски и Белберов, които завършиха мача с по 15 точки. За варненци най-резултатен бе Уеб, който се отчете с 21 точки и 5 асистенции, а младокът Янев се отличи с 20 точки и 7 борби.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича