3. Ямбол победи Черно море с 96:86

Ямбол победи Черно море с 96:86

Ямбол постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като победи гостуващия отбор на Черно море (Варна) с 96:86 в първи мач от XIX кръг на първенството.

Ямбол постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като победи гостуващия отбор на Черно море (Варна) с 96:86 в първи мач от XIX кръг на първенството, съобщава БТА.

Домакините започнаха по-добре срещата и благодарение на Златко Гоцевски и Станислав Говедаров излязоха напред в резултата - 10:7 в средата на първата четвърт. Гостите от Варна коригираха играта си и поведоха с 13:11, но до края, възпитаниците на Иван Чолаков, които отново бяха подкрепяни от верните си фенове, показаха огромно желание за игра и спечелиха частта с 26:22, а Говедаров беше над всички и отбеляза 12 точки.

През втората четвърт ямболии продължиха да играят по-концентрирано и до почивката увеличиха аванса си на 10 точки - 45:35, а Говедаров продължаваше да бележи, като завърши първото полувреме с актив от 24 точки.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Ямбол буквално пометоха съперника си и за пет минути игра успяха да увеличат аванса си на 22 точки - 65:43 след убийствена серия от 20:8. Гостите не успяха да намерят начин да се противопоставят на съперника си и влязоха в четвъртата част с пасив от 19 точки - 56:75. Голямата разлика доведе до леко отпускане в състава на Ямбол, което позволи на Черно море да намали изоставането си на 15 точки - 65:80.

Възпитаниците на Даниел Димитров продължиха да играят по-добре, но силите им стигнаха само, за да намалят пасива си на 10 точки - 96:86, като при този резултат прозвуча и последния съдийски сигнал.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича